Proč si nezavzpomínat na dovolenou? Naše nehtíková kolegyně Lucie pro vás v USA letos nasbírala nějaké zkušenosti. Třeba i tipy, pokud se do USA třeba chystáte na dovolenou nebo na pracovní cestu. Jeden nikdy neví, kam se kdy podívá.
"V USA frčí jednoznačně akryl", říká Lucie. "Jezdím do USA pravidelně a když jsem si jednou zlomila nehet, rozhodla jsem se, že vyzkouším nějaké nehtové studio. Jsou na každém kroku, určitě v každém nákupním středisku nebo obchodní zóně. Mám gelové nehty a tehdy jsem nosila výhradně Francii, takže jsem potřebovala opravit jen jeden nehet. Vyhlídla jsem si jedno studio. Obvykle tam mají dohromady manikúru i pedikúru. V podstatě všechna studia vedou a pracují v nich Asiaté. V tom studiu, které jsem si náhodně vybrala, skoro nikdo nemluvil anglicky. Snažila jsem se jim vysvětlit, že potřebuji udělat jeden nehet a že chci gel, nikoli akryl. Bez varování mi strčili prst do nějaké tekutiny - tenkrát jsem vůbec netušila, co to je. Dnes už vím, že to byl "liquid". Paní manikérka si něco mumlala tou svou asi rodnou řečí a pak vzala do ruky brusku. No a to jsem vstala a odešla...spíš utekla. Po delší době jsem našla v nákupním centru celkem slušně vypadající studio, kde mluvili anglicky. Tam jsme si vysvětlili, že gelové nehty dělají tak, že udělají základ akrylový a na něj nanesou vrstvu gelu. Neměla jsem moc jiných možností, a tak jsem to podstoupila. Zaplatila jsem asi 10 dolarů, což mi přišlo dost drahé - nicméně to měli napsané na ceníku, takže jsem neprotestovala. Paní, co mi nehet dělala, mi říkala, že je původem z Indonésie a docela pěkně jsme si nakonec popovídaly. Nehet mi udělala nakonec moc pěkný, Francii podle šablonky a velmi dobře držel, to musím dodat", popisuje svoji zkušenost Lucie.
A jaké jsou v amerických salonech ceny?
"Hodně záleží na tom, kde jste. Jiné ceny budou v New Yorku, jiné ceny třeba v Alabamě. Obvykle (v menším městě) stojí doplnění mezi 12-18 dolarů a celé nehty 20-30 dolarů. Ale může to klidně být i ke 40 dolarům. Je to mnohem dražší, než u nás. Jakékoli další zdobení znamená např. i 5-10 dolarů navíc. A to jsou ceny bez dýška - očekává se, že nějaké dáte - 10-15%. Takže chápu, že některé americké ženy - asi stejně jako u nás - si nakoupí vybavení a nehty si dělají samy ", říká Lucie.
Jak se sežene v USA vybavení pro nehtařky?
"Já jsem se tam setkala s obchodem Sally Beauty Supply, kde se dá vybavení nakoupit. Vyloženě na manikúru a pedikúru toho ale zase v jejich obchodech nemají mnoho. Ceny mi přišly dost vysoké - například malá UV lampa stála kolem 200 dolarů. Mnohem větší nabídka je na internetu. Ten obchod není ale zaměřen jen na manikúru a pedikúru - nakupují tam i kadeřnice, maséři, tatéři, atd. Pokud máte licenci na nehty nebo jako kadeřnice - u nás obdoba živnostenského oprávnění, máte jiné ceny (výrazně levnější), než když přijdete normálně z ulice. Když jsem tam byla, chtěla jsem si obchod a nabídku věc vybavení na nehty vyfotit. Protože jsem slušně vychovaná, tak jsem se nejdřív zeptala a prodavačky mi to zakázaly, že jejich firemní politika to neumožňuje, tak přidávám fotku jen zvenku", říká Lucie.
A co s sebou vzít?
"Od té doby, co si umím nehty udělat sama, to dělám tak, že když jedu třeba na 3 týdny, tak si nehty udělám těsně před odjezdem. Dělám si gelové nehty a v létě většinou na gel dávám gel lak - obvykle Rocklac - musí být bezvýpotkový. Na cestu si pak s sebou beru jen malou kosmetickou taštičku, do které dám pilník, malé nůžky, pomerančové dřívko, 1 nebo 2 barevné gel laky, super stick, vrchní gel - bezvýpotkový, cestovní LED lampu (vypadá jako malá baterka). Opravdu se to vejde do malé cestovní taštičky a vystačí mi to na celou dobu. Pokud se mi barevná vrstva nějak poškodí, odpiluji si to a znovu nalakuji gel lakem a vytvrdím cestovní LED lampou. Takto je to použitelné i pro nehty na nohy, takže po celou dobu jsem úplně v pohodě, " dodává Lucie.
A jaké máte zkušenosti z cest vy? Podělte se s námi!