Proč gelové nebo akrylové nehty někdy nedrží? Všechno jste udělala tak, jako obvykle a přesto padají? Nevyhovuje vám ani gel, ani akryl, ani akrygel? A už jste vyzkoušela Poly gel? Možná je to zrovna to pravé řešení pro vaše problematické nehty.
Proč vlastně gelové nehty někdy nedrží? Někdy ze zcela nepochopitených důvodů. Někdy to může být jen momentální rozpoložení, těhotenství, menstruace nebo užívané léky. Nejobvyklejší důvody ale jsou tyto:
Náročné zaměstnání - jedná se o ženy, které mají namáhané nehty ve své práci - typicky jsou to uklízečky, hospodyně, kadeřnice, kuchařky nebo zdravotní sestřičky, laborantky a lékařky (ty ale většinou nemají vůbec možnost z hygienických důvodů gelové nehty nosit), ženy pracující ve výrobě atd. Ne vždy mohou třeba používat rukavice, a tak ruce i nehty trpí a nehty pak nedrží.
Zdravotní stav - někdy nehty nedrží ženám s onemocněními, jako jsou např. cukrovka nebo kožní onemocnění. Platí zde jasné pravidlo - nikdy sobě ani nikomu jinému neprovádějte modeláž gelových nehtů, pokud vidíte na nehtu plíseň nebo jakékoli poškození. Nehet pod modeláží musí být úplně zdravý, jinak modeláž nejen, že nebude držet, ale nebude ani estetická, a co nejhůř - povede ke zhoršení onemocnění. V neposlední řadě se můžete plísní nakazit sama, pokud přijdete do styku s nehty klientky či kamarádky nebo maminky, které jsou napadeny plísní. A na to opravdu pozor. Léčba plísně chce svůj čas.
Chyby při modeláži - např. špatně odmastěné nehty nebo třeba zapomenete nanést přilnávač. Nepodceňujte také zářivky, pokud používáte UV lampu a pravidelně je vyměňujte. U gel laků to může být moc silná vrstva, která se málo vytvrdí a gel se zkrabatí a později odpadne. Taky si před modeláží nikdy moc nemáčejte ruce. Nenechte gel zatékat přes kůžičky - pak se odchlipuje. A nezapomínejte také na délku nehtů a správné množství gelu. Čím delší nehty, tím více gelu a zejména v namáhané zóně nehtu.
Když i tak nehty nedrží a nechcete spoléhat třeba jen na lak na nehty, vyzkoušejte Poly gel. Je to kombinace těch nejlepších vlastností gelu a akrylu. Ale není to ani akrygel, který třeba už znáte (u toho se ke zpevnění používá UV akrylový pudr/prášek). Jaký je tedy rozdíl mezi poly gelem a akrylovou či gelovou modeláží?
Výhody akrylových nehtů
Největší předností akrylových nehtů je jejich tvrdost, která je mnohem větší než v případě gelových nehtů. Akryl je vhodný například pro ženy, které vykonávají manuální práci, tedy pro namáhané nehty. Tato technika je také velmi vhodná v případě zdeformovaných nehtů, například po nemoci či úrazu nehtů. Akrylová technika je také méně časově náročná než gelová modeláž. Výhodou modeláže nehtů akrylem je také to, že není potřeba používat UV/LED lampu.
Nevýhody akrylových nehtů
Největší nevýhodou akrylových nehtů je nepříjemný zápach při aplikaci akrylu, což mnohé odradí. Akryl také není tak pružný jako gel, takže není úplně vhodný pro oslabené a tenké nehty, na které nemusí dobře přilnout.
Výhody gelových nehtů
Aplikace gelu je bez zápachu. Gel je pružnější než akryl a je tedy vhodnější pro slabé nehty.
Nevýhody gelových nehtů
Gel není tak pevný, jako akryl. Gelová technika je časově náročnější a některé ženy, které mají citlivější nehty mohou při vytvrzování gelu v UV lampě pociťovat slabé pálení. Je potřeba UV/LED lampa.
Více o gelových a akrylových nehtech se dozvíte v našem článku Akrylové nebo gelové nehty?.
POLY GEL
Poly gel je tvrdý gel, ale zároveň mnohem flexibilnější než akryl. Je vhodný na tipy i šablony. Je to kombinace nejlepších vlastností akrylového a gelového systému v jednom produktu. A to je dobré pro problematické nehty. Na rozdíl od akrylu neprodukuje zápach a je šetrnější k nehtům. Momentálně je na Nehtíku k dostání v 7 barevných variantách, takže si vybere každá z vás!
Návod modeláže s Poly gelem:
Nehty upravíme jako obvykle. Aplikujeme přilnávač a přímo na nehet naneseme požadované množství Poly gelu kovovou "špachtličkou" nebo pusherem. Štětec namočíme do v Enii Poly gel Liquidu (pokud to neuděláme, začne být hmota lepkavá), a modelujeme Poly gel do požadovaného tvaru. Můžeme také použít speciální šablony Poly gel Form pro rychlejší a pohodlnou modelaci. Vytvrdíme v LED lampě 30s nebo UV lampě 2 min. Na závěr aplikujeme vrchní top gel a vytvrdíme v lampě.
Kdo se bojí, nesmí do lesa, kdo nic nezkusí, nic se nedozví. Takže zaryté gelařky i akrylářky - neodsuzujte předem a vyzkoušejte Poly gel a uvidíte samy. Třeba vám bude vyhovovat. Anebo ho prostě vyzkoušejte na problematické nehty a uvidíte.
Mimochodem, teploty ke 40 stupňům, stejně, jako teploty velmi chladné, žádné modeláži neprospívají. Chraňte své ruce teď v létě, hydratujte a nezatěžujte nehty těžkou a složitou modeláží s přehnanými dekoracemi.
Pokud sháníte cool inspiraci na léto - zkuste se podívat třeba na naši gelovou fesťákovou nebo letní gelovou fotogalerii.