Gelové nehty

Gelové nehty

Snad každá žena by si přála věčně pěkné a upravené nehty. Málokterá je však má dostatečně silné a dlouhé, proto jsou stále více v oblibě nehty umělé. I ty mohou totiž vypadat nejen krásně, ale hlavně přirozeně. Na své si ale přijdou také milovnice výrazných nehtů, výběr barev a nehtových dekorací je totiž obrovský.

14581547_10154015962533499_8150143089796741866_n

Dnes může mít krásné nehty každá žena, ať už se rozhodne pro návštěvu salónu, nebo si nehty upraví sama. Modeláž není zas tak složitá, chce to jen trochu cviku. Proto nezoufejte, když se vám nehty napoprvé příliš nevyvedou. Ženy se uchylují k domácí modeláži kvůli několika výhodám: vyjde levněji než v salónu, nemusíte opouštět pohodlí vašeho domova, a navíc budou nehty vypadat přesně podle vašich představ.

Jak probíhá modeláž gelových nehtů?

Gelové nehty se vytváří nanášením vrstev speciálního gelu na povrch vlastních nehtů. Vrstvy gelu se poté vytvrzují pod UV lampou, což vytvoří odolný povrch nehtu. Důležitou částí celého procesu je již samotná příprava, a to odlakování nehtů, důkladná desinfekce a zatlačení přebytečné kůžičky. Podle potřeby pak nehty zkrátíme, opilujeme a zbavíme lesku. Potom už přichází na řadu lepidlo a nehtové tipy, které po úplném zaschnutí zastřihneme do požadované délky a opilujeme do požadovaného tvaru. Nyní můžeme nanést vrstvu gelu, který necháme vytvrdit v UV lampě. Pak přichází na řadu zdobení nehtů. Záleží jen na vás, zda zvolíte francouzskou manikúru, nebo nehty barevné, třeba také doplněné třpytkami, kamínky či jinými dekoracemi. Na závěr ještě můžeme nanést tenkou vrstvu UV lesku a opět necháme vytvrdit v UV lampě.

led lampaupravená

Výhody a nevýhody gelových nehtů

Největší výhodou je stálost upravených nehtů, jsou totiž pružné a zároveň velmi pevné. Gelové nehty tak vydrží delší dobu bez jakéhokoliv zásahu, po kvalitní úpravě zkrátka nemusíte tři týdny nic řešit, což je opravdu pohodlné. Další výhodou je přirozený vzhled a vysoká variabilita tvarů, barev i dekorací. Ceny za aplikaci bývají příznivé, to však záleží na konkrétním salónu. Dalším plusem je prodyšnost gelových nehtů, přírodní nehet pod nimi pak může „dýchat“ a nedochází tak ke vzniku nepříjemných plísní.

Nevýhodou je zhoršení kvality vlastních nehtů, které bude třeba dlouhodobě regenerovat, aby dosáhly své původní pevnosti. Nepříjemným zážitkem pak může být zlomení gelového nehtu, ke kterému by ale po kvalitní modeláži nemělo vůbec dojít. Dále pak existují případy, kdy je od nehtů lepší ustoupit. Nejsou vhodné pro ženy, které se léčí antibiotiky, či prochází onkologickou léčbou. Určitě by se neměly aplikovat na nehty zasažené plísní.

12742512_10153427733958499_3086897111356143722_n

Životnost gelových nehtů a jejich doplnění

Gelové nehty je potřeba obnovit každé tři až čtyři týdny – záleží na rychlosti růstu vašich nehtů. Postup při doplnění nehtů je stejný, jen již nejsou potřeba nehtové tipy, doplňuje se pouze gel. Na celkovou životnost má velký vliv údržba. Nehty by se neměly dlouhodobě máčet a při použití čistících a jiných chemických prostředků je potřeba použít rukavice.

Odstranění gelových nehtů

Při odstraňování gelových nehtů je nutné postupovat opatrně, při nešetrném zacházení může totiž dojít k poškození vlastních nehtů či nehtového lůžka. Nejlepším řešením je návštěva nehtového studia, kde vám gelové nehty bezpečně zbrousí. Pokud se ale rozhodnete pro odstranění doma, budete potřebovat více trpělivosti. Nehty se v žádném případě nepokoušejte loupat či strhávat. Vhodným řešením je nehty zkrátit pilníkem a nechat přirozeně odrůst.

bruska-marathon-5000-2729-500x270